Barevná paleta života

Od malička miluju barvy a ráda se jimi obklopuju, nechávám je na sebe působit. Moje vnitřní dítě se tetelí blahem ve výtvarných potřebách… poslední dobou jsem nemálo času monitorovala na kreativních eshopech nabídku barevných lahviček, bych si je pak přizvala ke spolutvoření do mého bydloateliéru.
Barvy jsou pro mě prostředníkem, jazykem mé duše… napovídají, sdělují mi poselství beze slov. Vnášejí do mého života krásu, pestrost, radost z tvoření.
Barvy mají svou specifickou vibraci, frekvenci, vlnovou délku. A proto i lidé, kteří nemohou používat svůj fyzický zrak, mohou barvy vnímat, třeba rukou, pocitem. Bylo prokázáno, že lidem stojícím v červené místnosti, narůstá tělesná teplota. Naopak v místnosti modré teplota klesá. V prostorech vymalovaných barvami teplých tónů (příměsi červené) jsou lidé aktivnější, produktivnější. Červenou se však dá lehce předávkovat až do projevů agrese. Naše fyzické i naše jemněhmotná těla na barvy reagují. Toho využívá i akupunktura, kdy se na akupunkturní body přiloží barevné látky či předměty.
Zaposlouchali jste se někdy do barvy? Vnímali jste, jak k vám promlouvá, jaké kvality přináší, k čemu vás jemně inspiruje? Co ve vás probouzí?
Jakou barvu má radost? Jakou barvou vyzařuje hojnost? Jakou barvu teď nejvíce potřebuji? Jakou barvu má vaše duše?
Ve svém bytě jsem si každou místnost vymalovala barvou, kterou jsem uvnitř cítila jako souladnou, harmonizující pro tu kterou funkci pokoje, oblast mého života. Během let se barvy v mých pokojích proměnily, tak jak jsem se proměňovala i já, můj vnitřní svět a etapy mého života. Můj obývací prostor rozjasnila žlutá, ložnice si našla barvu meruňkovou, koupelna je pro mě tyrkysová, předsíň se zaskvěla melounovou.
Nejsem přílišným příznivcem všeobecných pouček, návodů, doporučení či snad dogmat… ráda si je filtruji přes vlastní intuici a osobní zkušenost. Každý jsme originální bytost se svým původem, historií, se svou jedinečnou nádhernou esencí a jedinečnou cestou, pro kterou jsme se zrodili. A proto se řídím takovou svou vnitřní intuitivní fengshui 🙂. Ráda naslouchám aktuálním poselstvím barev pro mě teď a tady svým vnitřním vnímáním.
Znáte to… když se ráno probudíte a chystáte se vykročit do světa, máte neodolatelnou chuť vzít si na sebe něcooo… žlutého… nebo naopak méně nápadného… a jindy zas rozpustile barevného. Pro mě je tohle taková hravá komunikace mého podvědomí, i jednotlivá energetická centra se hlásí se svými potřebami. Tak třeba solar plexus si řekne o uvolnění a projasnění skrze žlutou, krční čakra miluje světle modrou, tyrkysovou, která ji otevírá svobodnému sebevyjádření. Všimla jsem si, že po rozchodech jsem mívala potřebu obklopit se růžovou – to mé srdce si přálo pohladit a znovunaplnit se láskou zevnitř.
Vibrace barev nám pomáhají otevřít, zprůchodnit čakry. Pastelové barvy mají jemnější vyzařování, vyšší frekvenci než odstíny syté, výrazné.
Pár let mě intenzivně doprovázely odstíny magenty, fuchsiové, bordó. Má ženská energie se rodila do své síly, ryzosti, osvobozovala se od energií minulosti. A proces stále pokračuje… V poslední době se do mé pozornosti přidává zelená… odstíny svěží zelené… taková ta čerstvost jarní pučící zeleně mě nesmírně oblažuje. Souvisí to kromě jiného i s mým přesunem z Prahy blíže přírodě… příroda mě volá čím dál více a už nastal čas toto volání vyslyšet a svůj domov vytvořit v jejím náručí.
Včera, když jsem seděla u potůčku v lese, sbírala a okusovala medvědí česnek, rašící zeleň kolem mě inspirovala napsat něco o zelené.
Je spojená s jarním obdobím, které si letos až teď začínáme vychutnávat po dlouhých dozvucích paní zimy.
Zelená barva je barva přírody 🍀🌳a příroda nás přirozeně harmonizuje, léčí, zklidňuje srdce, mysl i tělo, regeneruje. A stejně tak zelená barva přináší tyto kvality. Když se naladím na zelenou, mohu vnímat tyto účinky… proměňující se jemně s jednotlivými odstíny. Všudypřítomná jarní zeleň promlouvá o znovuzrození, růstu 🌱, naději… (zvláště pak letos, že 😉).
Zelená barva je i barvou srdce 💚 (společně s růžovou a zlatou, ve vyšších úrovních i modrou). Harmonizuje naše emoce, nalaďuje nás na náš vnitřní zdroj, ve kterém pak jasněji vnímáme svou životní cestu, naplnění, vnitřní pravdu, vedení a jasněji rozpoznáváme iluze naší mysli, závislosti. Rozhodujeme se tak z vědomí klidu, svého vnitřního prostoru, rovnováhy.
Zelená je také příznivá pro játra a tím i pro oči, které jsou s játry spojeny. O tom nám více poví čínská medicína.
Zelená barva podporuje tvořivost, evokuje nové začátky.
S různými odstíny zelené jsem si pohrála při dekorování minikomody https://elfiness.com/barevny-atelier/# a pozorovala, jak na mě jednotlivé odstíny působí. A v úvodním obrázku tohoto článku s vámi sdílím zelenou hojnost, které si užívám letos dosytosti, protože roste blízko mého domova na krásném místě, kam se ráda vracím. Jedním z přírodních dubnových bohatství je pro mě medvědí česnek.
Přeju nám svěží radostné jarnění a probouzení se do své síly po dlouhé transformační zimě.
Příroda svým vyzařováním, čistotou i přirozeným barevným spektrem a svou léčivou náručí 🏞️ nás v tomto procesu provází, podporuje a hýčká. Hýčkejme i my ji. Jsme její součástí.
Den Země 🌍 můžeme oslavovat každý den… nejen 22. dubna.
Jsem Víla ve městě a miluji tvoření z darů Matky Země. Propojuji naše duše, těla a životy se světem rostlin - bylin, esenciálních olejů a lahodné zdravé stravy. Učím lidi, jak žít i v civilizovaném světě přirozeně a v souladu s přírodou. Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.